Hakkımızda

Hakkımızda

Antalya, Türkiye’nin güneyinde Akdeniz kıyısında 300 bin dekar sera varlığı ile yaş sebze ve meyve üretiminin merkezidir. Agreco Kumluca ilçesinde yaş meyve ve sebze ihracı amacıyla 2002 kurulmuş bir anonim şirkettir.

Antalya ilinin turistik bir şehir olması dolayısıyla düzenli hava, deniz ve karayolu bağlantısı bulunmaktadır.

Avrupa’nın önemli kentlerinden Antalya’ya turizmden dolayı her gün düzenli uçak seferleri vardır. Agreco; çevresine ve insan sağlığına duyarlı, sürdürülebilir tarımı gerçekleştirmeyi prensip edinerek yaş meyve ve sebze pazarlamaktadır.

Agreco; yaş sebze ve meyve ithalatçılarının isyediği kalitede ve alıcı normlarına uygun ürün alt yapısına sahip bir kuruluştur.

Agreco; ihraç ettiği ürünlerin hasadına kadar teknik olarak üreticiyi kayıt altına alan, insan sağlığına maksimum değer veren GlobalGAP sertifikasına sahiptir.

Agreco; günümüzde bu prensiplerinden vazgeçmeyerek çevreye ve insan sağlığna duyarlı, sürdürülebilir bir tarımı amaçlayan GlobalGAP sertifikasını 2003 yılı itibarı ile yal sebzede, 2005 yılı itibari ile meyvede her yıl yenileyerek almaktadır.

Agreco; bugün itibariyle, yaş sebzede Globalgap kapsamında 50 üretici 100 ha’lık bir alan, yaş meyvede(kayısı ve nar) 20 üretici 200 ha’lık bir alan Globalgap sertifikası kapsamındadır. Bu alanlar periyodik olarak üretimden sorumlu bir Ziraat Mühendisi tarafından denetlenip kayıt altına alınmaktadır.

Agreco; entegre ürün yetiştiriciliüi sayesinde bir dünya markası olma yolunda her türlü planlama ve Ar-Ge çalışmasını sürdüren bir firmadır.

Agreco; süper marketlerin ihtiyacı olan küçük ambalajlarda (0,3 – 0,5 kg’lık flaw-pack) ürünler verebilir.

Agreco; Avrupa Topluluğu ülkeleri başta olmak üzere kayısı, ayva, şeftali, nar, ğzğm ve portakal gibi meyveler ve başlıca sera ürünü sebzeleri (Macar Çarli Biberi, Kapya biberi, salkım domates, kokteyl domates) ihraç etmektedir.

Agreco; Avrupa’nın ileri gelen bazı süpermarket zincirlerinin ihtiyaç duyduğu yaş sebze ve meyveleri, izin verilen Avrupa MRL(Maximum Residue Limit) limitleri doğrultusunda temin etmektedir.

Agreco; merkezi Kumluca da bulunan 2500 m²’lik kapalı alana kurulmuştur. 800 tonluk soğuk hava deposu bulunmaktadır. Yıllık 5000 ton yaş sebze işleme kapasitesine sahiptir.

Agreco; bir şubesi taze kayısı ihraç etmek amacıyla Malatya 2.Organize Sanayi bölgesinde kurulmuştur. Burada ki işletme 2500 m2’si kapalı alan olmak üzere toplam 14000m2’lik ala üzerine inşa edilmiştir. İşletme İçerisinde 500 tonluk soğuk hava deposu bulunmaktadır. Taze kayısı sezonunda (Temmuz ve Ağustos aylarında) 1000 ton taze kayısı işleyebilecek kapasitededir.

Bir şube de Fethiye Eşen’de 7500 m2 alan üzerine kurulu 2000 ton kapasiteli soğuk hava deposu bulunmaktadır.

Agreco; ilgilenen kişileri, daha yakından kendini tanıtmak ve tanımak için turistik Antalya şehrine davet eder ve her türlü konukseverliği gösterir.

Atlas Tarım Ürünleri İhracat A.Ş. adına tescilli markalarımız “AGRECO” ve “ALİNDA” dır. Firmamız ISO 22000 kalite yönetim sistemiyle yönetilmektedir.